Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

Общеродительское собрание перед летними каникулами. Җәйге каникуллар алдыннан гомуми ата-аналар җыелышы.

Опубликовано: 04.06.2023

31 мая 2023 года в МБОУ «Туйметкинская  ООШ»  прошло общеродительское собрание. В собрании приняли участие инспектор по пропаганде БДД отделения Госавтоинспекции ОМВД России по Черемшанскому району, лейтенант полиции Гатиятов Аяз Альбертович, начальник отделения профилактики в Черемшанском районе ТУ ГБУ «БДД» в г. Нурлат Филиппова Алина Петровна.  Ими была проведена профилактическая беседа с родителями по обеспечению безопасности обучающихся в период летних каникул. Свою беседу сотрудники полиции  сопровождали примерами из практики, рассказали о последствиях детских шалостей, которые приводят к трагедиям. В конце беседы сотрудники пожелали безопасных летних каникул, призвали соблюдать правила дорожного движения. Мы очень благодарны сотрудникам за такую подробно разъяснительную беседу. Огромное им спасибо и хочется пожелать  здоровья и успехов в нелегком труде!

2023 елның 31 маенда Туймәт төп гомуми белем бирү мәктәбендә  гомуми ата-аналар җыелышы узды. Җыелышта Россия Эчке эшләр министрлыгының Чирмешән районы буенча Дәүләт автоинспекциясе бүлекчәсенең БДД пропагандасы буенча инспекторы, полиция лейтенанты Гатиятов Аяз Альбертович, Нурлат шәһәрендәге «БДД» ДБУ ТУ ның Чирмешән районындагы профилактика бүлекчәсе начальнигы Филиппова Алина Петровна катнашты. Алар ата-аналар белән җәйге каникуллар вакытында укучыларның иминлеген тәэмин итү буенча профилактик әңгәмә үткәрделәр. Әңгәмә барышында полиция хезмәткәрләре  көндәлек тормышыбызда очраган аянычлы хәлләргә мисаллар китерделәр, фаҗигаләргә китергән балалар шаяртуларының нәтиҗәләре турында сөйләделәр. Әңгәмә ахырында хезмәткәрләр барабызга да куркынычсыз, күңелле җәйге каникуллар теләделәр, юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәргә чакырдылар. Шундый җентекле  әңгәмә өчен без хезмәткәрләргә бик рәхмәтле.Аларга  сәламәтлек  һәм җаваплы хезмәтләрендә  уңышлар теләп калабыз!