Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

“Без бергә” фестивалендә катнаштык.Участвовали на фестивале ”Без бергә”

Опубликовано: 15.03.2023

15 март көнне район мәктәпләре  “Без бергә” фестивалендә катнаштык. Иске Элмәле мәдәният йортында балалар халык иҗаты республика бәйгесенең район этабы узды. Безнең мәктәптән дә бу конкурста 10 бала катнашты.
 «БЕЗ БЕРГӘ”  программасы   15.03.2023
 «Татар халык такмаклары»..
 «Мишәрләрем».. Каримов Айрат. Номинация «Нәфис сүз».  Җитәкчесе   Сагирова Л.М.
“Чишмәләргә - суларга” Нуруллина Миляуша  и Абдуллин Фанзиль. Номинация “Хореография”. Җитәкчесе   Гиниятуллина Р.Г.
«Әтиләрне беркем алыштыра алмый»..Абдуллин Данияр. Номинация «Нәфис сүз». Җитәкчесе   Сафина К.И..
«Ай җаный, вай җаный”  Ансамбль “Наз”, Номинация «Халык вокаль ансамбле». Җитәкчесе   Шигапова Р.В.
Уңышлар телибез!
15 марта участвовали на районном этапе детского народного творчества “Без бергә”
Программа  выступления МБОУ «Туйметкинская ООШ» на фестивале «БЕЗ БЕРГӘ” на 15.03.2023
«Татар халык такмаклары».. Ансамбль “Бәхетле балачак” (“Счастливое детство”) Номинация «Народный вокальный ансамбль». Руководитель  Сафина К. И.
 «Мишәрләрем».. Каримов Айрат. Номинация «Художественное чтение». Руководитель Сагирова Л.М.
“Чишмәләргә - суларга” Нуруллина Миляуша  и Абдуллин Фанзиль. Номинация “Хореография”. Руководитель Гиниятуллина Р.Г.
«Әтиләрне беркеи алыштыра алмый»..Абдуллин Данияр. Номинация «Художественное чтение». Руководитель Сафина К.И..
«Ай җаный, вай җаный”  Ансамбль “Наз”, Номинация «Народный вокальный ансамбль» . Руководитель Шигапова Р.В.
Желаем удачи учащимся и их руководителям!