Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

Выступление группы “Риваять”. “Риваять” төркеменең чыгышы.

Опубликовано: 15.03.2023

Күптән түгел укучылар район мәдәният йортына, Пушкин картасы буенча “Риваять” төркеменең чыгышын карарга бардылар.  Әлеге төркемдәге 2 егет һәм 3 кыз безне татар халкының уен кораллары, аларның килеп чыгу тарихлары белән таныштырдылар. Халкыбызның матур гореф – гадәтләре турында сөйләп, төрле төбәкләрдә яшәүче милләттәшләребезнең биюләрен башкардылар. Халкыбызның моңлы җырлары да укучыларга бик ошады. Узләренең чыгышларында балалар өчен кызыклы уен да тәкъдим иттеләр. Безнең укучыбыз Шәрифуллина Энҗе уен кораллары турындагы сорауга дөрес җавап биреп, сәхнәдә чыгыш ясарга да чакырылды. Бик зур рәхмәт оештыручыларга, киләчәк буын өчен әһәмиятле эш алып баралар.

Недавно в РДК, по Пушкинской карте ,учащиеся посетили выступление группы “Риваять”. Группа очень талантливая. Рассказали притчи, истории о происхождении татарских национальных музыкальных инструментов, исполняли песни, показали танцы татар, живущих в разных регионах нашей Родины. Провели игру с учащимися, наша ученица Шарифуллина Энже дала правилный ответ и была приглашена на сцену, для участия в следующем номере. Большое спасибо организаторам этих мероприятий. Они очень нужны для подростающего поколения.