Телефон: +7(843)-963-72-76
E-Mail: tuimetkino@mail.ru
Руководитель: Шарифуллина Разиля Валиахметовна

Новости МБОУ "Туйметкинская ООШ"

21 нче февраль – Халыкара туган тел көне.

Опубликовано: 21.02.2020

Дөньядагы  һәр милләтнең үз теле, үз тарихы, үз гореф-гадәтләре бар. Без–татарлар! Бай тарихлы, бай мираслы, бай әдәбиятлы, зыялы халык. Туган телебез-татар теле.Туган телебезне саклыйк, яклыйк, чөнки милләтнең яшәешендә ул иң мөһим урыннарның берсен алып тора. Татар милләтенең язмышы үзебездән, туган телебезне      хөрмәт итүдән, рухи мирасыбызны кадерләүдән тора. Мәктәбебездә Халыкара туган тел көне билгеләнеп үтте. “Туган телем – иркә гөлем” дип исемләнгән әдәби-музыкаль кичә “Тамчы – шоу” бәйге итеп оештырылды. Бәйге кысаларында укучыларыбызның үз телләренә, татар теленә, ихтирам  хисе аеруча чагылды. Кичә "Туган тел" җырын коллектив башкару белән тәмамланды.