Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Черемшанская средняя общеобразовательная школа №2 имени Cемёна Архиповича Ларионова" Черемшанского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423100, Республика Татарстан, Черемшанский район, с. Черемшан, ул. Молодежная, д. 60
Телефон: +7(843)-962-52-82
E-Mail: chersosh_2@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Черемшанская СОШ №2 имени С.А. Ларионова"
Руководитель: Миргалимов Ильдар Гайсович

БӨЕК ҖИҢҮНЕҢ 70 ЕЛЛЫГЫН КАРШЫЛАП.

Опубликовано: 23.04.2015

...Сугышның беренче көннәреннән  үк Татарстаннан гына да 700 меңнән артык кеше фронтка  китә. Бу елларда татар язучылары , Советлар Союзының каһарман  әдипләре белән бергә,дошманга каршы көрәште,корал белән генә түгел ,кыю әсәрләре белән дә илебезгә Бөек Җиңүне алып килделәр. Без,үз чиратыбызда, балалар күңелендә Җиңү бәйрәменең ни барәбәренә бирелүен ,олы бәйрәм турындагы хисләрне мәңгеләштерү өстендә  эшләдек.
 Без укчылар белән "Бу көннәрнең даны мәңгелек "дигән девиз астында төрле чаралар үткәрдек:

-Георгий тасмалары әзерләдек;
-Сугышта катнашкан язучыларны барлап ,презентация якладык;
-Әдәби -музыкаль кичә үткәрдек;
-Ветераннарга бәйрәм котлаулары яздык.

Якынлашып килүче Бөек Җиңү бәйрәме белән !

Источник: МБОУ "Черемшанская СОШ №2"