Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Черемшанская средняя общеобразовательная школа №2 имени Cемёна Архиповича Ларионова" Черемшанского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423100, Республика Татарстан, Черемшанский район, с. Черемшан, ул. Молодежная, д. 60
Телефон: +7(843)-962-52-82
E-Mail: chersosh_2@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Черемшанская СОШ №2 имени С.А. Ларионова"
Руководитель: Миргалимов Ильдар Гайсович

Семинар – киңәшмәсе

Опубликовано: 10.12.2013

10 нчы декабрь көнне 2 нче Чирмешән урта мәктәбе базасында,татар теле һәм әдәбияты укытучыларының  региональ семинар – киңәшмәсе узды. Семинарның темасы: “Татар теле һәм әдәбияты дәресләрендә балаларның эшчәнлеген оештыру, активлаштыру ысуллары.” Киңәшмәдә катнашучыларга татар теле һәм әдәбияты тарафыннан 4 дәрес тәкъдим ителде.

Укытучылар: I  квалификацион категорияле укытучы Нигъмәтуллина Р.М.

6 нчы сыйныфның  татар төркемендә “ Шәүкәт Галиев мәктәбе”,

I  квалификацион категорияле укытучы Ганиева Г.М. 5 нче сыйныфның рус төркемендә  “Фигыльнең юклык формасы”,

I  квалификацион категорияле укытучы Мифтахова Л.Г. -  3нче сыйныфның рус  төркемендә   “Парлы сүзләр”,

I  квалификацион категорияле укытучы  Ганиева Э.З. 8нче сыйныфның  рус төркемендә “Кеше һәм аның шөгыле. “ бүлеге  буенча “Монологик һәм диалогик сөйләм үстерү” дигән темалары буенча ачык дәресләр күрсәтте.

Семинар түгәрәк  өстәл артында дәвам итте. Алда торган проблемалар турында сөйләшү уздырылды һәм киләчәккә бурычлар куелды. Киңәшмә нәтиҗәле узды.