Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Черемшанский лицей» Черемшанского муниципального района Республики Татарстан (Школа - центр компетенции в электронном образовании)

Адрес: 423100, Республика Татарстан, Черемшанский район, с. Черемшан, ул. Шешминская, д. 2
Телефон: +7(843)-962-29-92;+7(843)-962-26-36
E-Mail: cheremschool3@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Черемшанский лицей"
Руководитель: Мугизов Марат Амирович
Год основания учреждения: 2002

Новости МБОУ "Черемшанский лицей"

Нәүрүз

Опубликовано: 21.03.2020

21 март – яз фасылының көн белән төн тигезләшкән көне. Бу – астрономик вакыт та ягъни табигатьтә чын-чынлап яз башланган вакыт.
Кояш календаре белән яшәүче төрки халыкларда нәкъ шушы көннән Яңа ел башланган. Ислам дине кабул ителгәннән соң, төрки халыклар ай календарена (һиҗри) күчкәч тә бу традиция сакланып калган.

Источник: Администрация лицея.