Государственное автономное профессиональное образовательное учреждение "Буинское медицинское училище"

Адрес: 422430, г. Буинск, ул. Комсомольская, д. 32
Телефон: +7(843)-743-10-33
E-Mail: buamed@mail.ru
Министерство: Министерство здравоохранения Республики Татарстан
Короткое название: ГАПОУ БМУ
Руководитель: Гимадеев Рамиль Федорович
Год основания учреждения: 1936
У нас учатся: 329 студентов

Новости мед.училища

Всемирный день безопасности пациентов

Опубликовано: 14.09.2021

14 сентябрьдә Бөтендөнья пациентларның иминлеге көненә багышланган чаралар чикләрендә махсус дисциплиналар укытучысы Низамова М.Х. җитәкчелегендә волонтерлар - медиклар тарафыннан Буа картлар һәм инвалидлар өчен интернат-йорты,Буа үзәк хастаханәсенең пациентлары, табиблары һәм урта медицина персоналы арасында, шулай ук Буа шәһәренең Яшьләр паркында мәгълүмати материаллар таратылды. Буклетлар тарату барышында волонтерлар пациентлар иминлегенең актуаль мәсьәләләре буенча әңгәмәләр үткәрделәр, шулай ук пациентларга интерактив тавыш бирү (сораштыру) турында мәгълүмат бирделәр. Медицина хезмәткәрләренә сәламәтлек саклау өлкәсендә куркынычсызлык буенча Бөтенроссия олимпиадасында катнашырга тәкъдим ителде.