• Детские сады

МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида «Теремок» города Буинска Буинского муниципального района Республики Татарстан»

Адрес: город Буинск, улица Вокзальная, дом 29
Телефон: +7(843)-743-25-84
E-Mail: teremok-bua@mail.ru, Buinskiy.Teremok@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Теремок" г.Буинска
Руководитель: Ситдыкова Равия Гилачевна

Новости ДОУ Теремок

Җырлы-биюле, халык уеннары фестивале

Опубликовано: 21.02.2023

Тел безнең тормышыбызда гаять зур урын алып тора. Ул - тормыш чыганагы, белем чишмəсе. Тел безгә бер-беребез белəн аралашырга, бер-беребезне аңларга, бер-беребезнең телəклəрен, уй-фикерлəрен белергә ярдəм итə.
 Бүгенге җырлы-биюле, халык уеннары фестивале Халыкара туган тел көне турында мәгълүмат бирү, балаларны башка халыкларның көнкүреше, гореф-гадәтләре, уеннары белән таныштыру, туган телгә мәхәббәт хисләре тәрбияләү, музыкаль зәвык тәрбияләү максаты белән оештырылды.
 Бу якты, матур бәйрәмдә залга төрле милләт вәкилләре үзләренең туган телләренә дан җырладылар, яратып уйный торган халык уеннары белән таныштырдылар.
Туган телгә багышланган чара бик күңелле узды, бәйрәм балалар күңелендә уңай тэәсир калдырыр дип ышанабыз