• Школы

Адрес: 422415, РТ, Буинский район, с. Аксу, ул. Школьная, д. 37А
Телефон: +7(843)-745-07-38
E-Mail: aksu3@rambler.ru, Sax.Bui@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Аксунская СОШ Буинского муниципального района РТ"
Руководитель: Хайруллин Талгат Давлятович
Год основания учреждения: 1925

«А ну- ка, парни!»/ “Ягез әле, егетләр!”

Опубликовано: 24.02.2024

В сответствии плану военно-патриотического месячника, провели традиционный спортивный конкурс “А ну-ка, парни!” Конкурс приурочен к празднованию Дня Защитника Отечества. Участвовали парни 8 и 9 классов. Команда 8-х классов – Орлы; команда 9-х классов-“Искра”. Они соревнулись в различных конкурсах по ОБЖ и по физкультуре. Отвечали на теоретические вопросы. Организаторы конкурса: Нурмухаметов И.А.-учитель ОБЖ и Замалтдинов Ф.Т.-учитель физкультуры.

Хәрби-патриотик айлык кысаларында, 22 нче февраль көнне традицион “Ягез әле, егетләр!” бәйгесе үтте. Бәйге Ватанны саклаучылар бәйрәменә багышланды. Бәйгедә 8 нче һәм 9 нчы сыйныф егетләре ярышты. Алар ОБЖ һәм физкультура фәннәре буенча көч сынаштылар. Көрәш бик кызу барды. Егетләр бөтен ярышларда да дәресләрдә алган белемнәрен кулланып эш иттеләр. Противогаз кию, Калашников автоматын сүтеп җыю, стендка ату, кызыклы уеннар тамашачыларга бик ошады. Ярыш дусларча һәм бик күңелле булды. Булдырдыгыз, егетләр! Сез илебезнең чын сакчылары булырга әзерләнеп үсәсез. Афәрин!