Адрес: 423930, Республика Татарстан, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Чапаева, д. 2а
Телефон: +7(855)-695-75-40
E-Mail: shcool-1@mail.ru; S1 BAV@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "ООШ № 1"
Руководитель: Калимуллина Ландыш Раисовна
Год основания учреждения: 1928

«Посвящение в первоклассники!»

Опубликовано: 16.10.2015

«Посвящение в первоклассники!»

Сегодня 16 октября в школе прошёл ставший уже традиционным праздник «Посвящение в первоклассники». Главными героями праздника стали учащиеся 1 класса МБОУ СОШ № 1

В подготовке и проведении праздника активное участие приняли учащиеся 6 класса под руководством Черкашиной Ильмиры Ринатовны. На празднике провели много интересных и разнообразных конкурсов. Праздник прошёл весело и интересно: первоклассники читали стихи, пели песни, отгадывали загадки. А Буратино, Незнайка, Белоснежка и Шипокляк познакомили первоклашек с содержимым школьного портфеля и еще много интересного..Первоклассники остались довольны.

Беренче сыйныфтагылар чын укучылар булды
Бүген, 16нчы октябрьдә, мәктәбебездә традициягә әверелгән "Беренче сыйныф укучысына багышлау" бәйрәме уздырылды. Аның төп геройлары, билгеле, 1нче сыйныф укучылары үзләре булды.
Бәйрәмне оештыруда Черкашина Илмира Ринат кызы җитәкчелегендәге 6нчы сыйныф укучылары зур активлык күрсәтте. Чарада күп кенә мавыктыргыч бәйгеләр уздырылды. Гомумән, бәйрәм бик күңелле һәм кызык килеп чыкты: беренче сыйныф укучылары шигырьләр сөйләделәр, җырлар башкардылар, табышмакларга җаваплар таптылар. Ә Буратино, Незнайка, Белоснежка һәм Шапокляк балаларны мәктәп букчасында булырга тиешле уку-язу кирәк-яраклары белән таныштырдылар. Мәктәбебез бусагасын ай ярым элек кенә атлап кергән малайлар һәм кызлар бик канәгать калдылар.