Адрес: 423930, Республика Татарстан, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Чапаева, д. 2а
Телефон: +7(855)-695-75-40
E-Mail: shcool-1@mail.ru; S1 BAV@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "ООШ № 1"
Руководитель: Калимуллина Ландыш Раисовна
Год основания учреждения: 1928

Әдәби кичә.

Опубликовано: 24.04.2015

24.04.15 ел Әдәби кичә.

<span times="" new="" roman',="" serif;="" font-size:="" 12pt;="" line-height:="" 115%;"="">Безнең мәктәп балалары шәһәр китапханәсендә уздырылган «Балачак бәйрәме» дигән әдәби кичәдә актив катнаштылар. Бу кичә шагыйрә Резида Валиевага багышланган иде. Кичәдә 2-6 нчы сыйныф укучылары катнашты. Балалар шагыйрянең тормыш юлы, иҗаты белән таныштылар, аның шигырьләрен сөйләделәр, җырларын җырладылар, кызыклы уеннар уйнадылар. Кичәне 6 нчы сыйныф укучылары Халиуллина Айсылу һәм Гыйззәтуллин Алмаз алып барды. Китапханә хезмәткәрләре кичәгә китап күргәзмәсе әзерләгән иде.Шәһәр китапханәсе белән 1нче мәктәп укучылары арасындагы дуслык, хезмәттәшлек озак еллар дәвам итүенә без бик шатбыз.