Адрес: 423930, Республика Татарстан, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Чапаева, д. 2а
Телефон: +7(855)-695-75-40
E-Mail: shcool-1@mail.ru; S1 BAV@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "ООШ № 1"
Руководитель: Калимуллина Ландыш Раисовна
Год основания учреждения: 1928

“В гостях” у татарской поэзии

Опубликовано: 11.03.2016

“В гостях” у татарской поэзии
10 марта в актовом зале школы прошёл литературно-музыкальный вечер, посвящённый писателям, родившимся в феврале. Это – наш земляк Фанис Яруллин и герой-поэт Муса Джалиль. Ученики 4, 5, 6, 7 классов читали стихи, исполняли песни, показали инсценировку. Организатор вечера, учитель татарского языка и литературы Гараева Л.А. провела викторину среди зрителей. На вечере также уделили внимание книжной выставке.
Татар язучыларына багышланган кичә
10нчы мартта мәктәбебезнең актлар залында февраль аенда туган әдипләргә - якташ язучыбыз Фәнис Яруллинга һәм герой-шагыйрь Муса Җәлилгә багышланган “Шигърияттә кунакта” исемле әдәби-музыкаль кичә үтте. Анда 4, 5, 6, 7 нче сыйныф укучылары катнашты. Алар шигырьләр сөйләделәр, җырлар башкардылар, әкият сәхнәләштереп күрсәттеләр. Чын артистлар инде!
Кичәне оештыручы татар теле һәм әдәбияты укытучысы Гәрәева Л.Ә. тамашачылар белән викторина уздырды. Кичәдә шулай ук китап күргәзмәсенә дә урын бирелде.