Адрес: 423930, Республика Татарстан, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Чапаева, д. 2а
Телефон: +7(855)-695-75-40
E-Mail: shcool-1@mail.ru; S1 BAV@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "ООШ № 1"
Руководитель: Калимуллина Ландыш Раисовна
Год основания учреждения: 1928

Встреча с писателем Гали Гиззатом

Опубликовано: 25.02.2016

Встреча с писателем Гали Гиззатом
25 февраля в городской библиотеке №1 состоялась встреча с писателем-земляком, автором 13 книг Гали Гиззатом.
На встрече присутствовали и наши ученики. Заведующая библиотекой Гүзель Валитова ознакомила собравшихся с жизнью писателя. Гали эфэнде в своём выступлении же рассказал о творчестве.
Присутствующие читали стихи Гали ага. А односельчане поделились интересными воспоминаниями, связанные с писателем.
В завершение Гали Гиззат подписал книги читателям.
Кайгы-шатлыклардан арынып
     25 февраль көнне шәһәребезнең беренче санлы китапханәсендә якташ язучы,13 китап авторы Гали Гыйззәт белән очрашу кичәсе үткәрелде.
    Очрашуга китапханәбезнең өлкән яшьтәге укучылары һәм беренче санлы шәһәр мәктәбенең 6 сыйныф укучылары чакырылды.
     Китаханә мөдире Гүзәл Вәлитова язучының тормыш юлы белән таныштырды. Гали әфәнде үз чыгышында тормышының авыр һәм катлаулы булуы турында сөйләде, иҗаты белән кыскача таныштырып үтте.
Гали аганың иҗатын яратучылар аның шигырьләрен укыдылар, истәлекләре белән уртаклаштылар. Кичәгә килгән авылдашлары
язучы белән булган кызыклы хәлләр турында сөйләделәр.Очрашу
килгән кунакларның күнелендә якты хәтирәләр уятты.
Гали Гыйззәт, иҗатын сөючеләргә, яхшы теләкләр теләп, үзенең имзасы белән китаплар өләште.
Очрашуда: 32 кеше катнашты