Адрес: 423940, Республика Татарстан, Бавлинский район, с.Кзыл-Яр, переулок Кирова д.19б
Телефон: +7(855)-693-31-13
E-Mail: kyzylyar06@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кзыл-Ярская СОШ им. Ф.Г.Яруллина" БМР РТ
Руководитель: Аминова Альбина Альбертовна

Новости МБОУ "Кзыл-Ярская СОШ им. Ф.Г.Яруллина"

Страницы истории.Тарих битләре.

Опубликовано: 28.02.2020

2020 нче ел безнең мәктәп өчен үзенчәлекле ел, чөнки быел без мәктәбебезнең 100 еллыгын билгеләргә әзерләнәбез. 100 еллык тарих нәрсә соң ул? Ул, әлбәттә, беренче чиратта шушы тарихны ясаучы кешеләр,аны язган билгеле шәхесләр.Мәктәбебез юбилее уңаеннан без аның тарих битләрен ачып карарга, анда күп еллар эшләп, шушы тарихны язган  шәхесләрне барларга булдык.

Бүген мәктәптә олы хөрмәткә лаеклы шундый укытучыларның берсе - Галимуллина Галимә Миннәхмәт кызы белән очрашу булды.Ул куптән түгел үзенең матур гомер бәйрәмен -80 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.Бүген безгә аның хезмәттәшләре,укучылары, аны яхшы белгән кешеләр кунакка килде.Бу чара берничә буын укытучыларының һәм укучыларының очрашу кичәсе булды.

Бәйрәмебез Галимә апаның һәм килгән кунакларның истәлекләре белән үрелеп, мәктәп тарихын  тагын да баетты.
2020 год для нашей школы особенный, потому что в этом году мы готовимся отмечать 100-летие нашей школы. Что такое 100-летняя история? Это, конечно же,люди, которые в первую очередь делают эту историю, известные личности, которые пишут её.В честь юбилея нашей школы мы решили открыть страницы ее истории, выявить тех, кто много лет работал и писал эту историю. Сегодня в школе состоялась встреча с одной из таких уважаемых учителей - Галимуллиной Галимой Миннахметовной.Недавно она отметила свой 80-летний юбилей.
Сегодня к нам в гости пришли её коллеги,ученики, люди, которые её хорошо знают.Это мероприятие стало встречей учителей и учащихся нескольких поколений.
Наш праздник переплетался с её воспоминаниями и воспоминаниями гостей и еще больше обогатил историю школы.