Адрес: 423940, Республика Татарстан, Бавлинский район, с.Кзыл-Яр, переулок Кирова д.19б
Телефон: +7(855)-693-31-13
E-Mail: kyzylyar06@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кзыл-Ярская СОШ им. Ф.Г.Яруллина" БМР РТ
Руководитель: Аминова Альбина Альбертовна

Новости МБОУ "Кзыл-Ярская СОШ им. Ф.Г.Яруллина"

Яруллинские чтения.Яруллин укулары.

Опубликовано: 07.02.2020

Бүген безнең мәктәптә "Яруллин укулары"дип исемләнгән шигырь укучылар конкурсы үткәрелде. Бәйгедә Ф. Яруллинның шигырләрен сөючеләр һәм яратучылар катнашты.Алар Фәнис Яруллинның шигырьләрен сәнгатьле итеп жюри каршында сөйләделәр.

Бәйге алдыннан кунакларны сәләмләү өчен сүз мәктәп директоры Аминова А.А.   һәм Баулы районы башкарма комитетының социаль  мәсьәләләр буенча урынбасары Хөснуллина И.И бирелде.

Бәйгечеләр ике төркемгә бүленеп чыгыш ясадылар.Беренче төркемдә Ф.Яруллинның шигырьләрен татарча, ә икенче төркемдә инглиз,рус, хәтта итальян телләрендә дә ишеттерделәр.

Мәктәп администрациясе бәйгене оештыруда һәм үткәрүдә булышканнары өчен "Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районы мәгариф бүлеге" җитәкчесе Д. З. Ганиевага, мәгариф бүлеге җитәкчесенең укыту-методик эшләр буенча урынбасары Сираева Г. Р., милли мәгариф буенча методисты Каһирова Г. Г., Бөтендөнья татар конгрессы Башкарма комитетының Баулы бүлекчәсе рәисе Зиярова Ф. А., Кызылъяр авылы Мәдәният йорты хезмәткәрләренә  рәхмәт белдерә.

Сегодня в нашей школе прошел конкурс чтецов"Яруллинские чтения". В конкурсе приняли участие любители и ценители стихов Ф. Яруллина. Они художественно рассказали стихи Фаниса Яруллина перед жюри. Перед началом конкурса слово для приветствия гостей предоставили директору школы Аминовой А. А. и заместителю исполнительного комитета Бавлинского района по социальным вопросам Хуснуллиной И. И.

Конкурсанты выступили в двух группах.В первой группе стихи Ф. Яруллина звучали на татарском, а во второй-на английском,русском и даже на итальянском языках.

Администрация школы выражает благодарность за помощь в организации и проведении конкурса начальнику "Отдела образования Бавлинского муниципального района Республики Татарстан" Д. З. Ганиевой, заместителю начальника отдела образования по учебно-методической работе Сираевой Г. Р., методисту по национальному образованию Кагировой Г. Г., председателю Бавлинского отделения Исполкома Всемирного конгресса татар Зияровой Ф. А., и сотрудникам СДК.