Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Гимназия № 4" Бавлинского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районының МБГБУ "4нче номерлы гимназия"

Адрес: 423930, РТ, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Горюнова, д. 2 Б
Телефон: +7(855)-695-54-21
E-Mail: tatgimnaziya4@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 4"
Руководитель: Ахметзянова Эльвера Ильдусовна

Гимназия сулышы

Туган тел көне

Опубликовано: 22.02.2024

Туган телебезне саклану һэм үстерү - безнең изге бурычыбыз.Телебезне ямьсез сүзлэр белэн чуарламыйча, аны чүплэмичэ килэчэк буынга тапшыру- безгә буыннан буынга калган мирас. Бу мирасыбызны саклыйк һэм мэңгелек итик. 21 нче февральдэ кешелек дөньясы ЮНЭСКО инициатива сы белэн 6 нчы ел рэттэн Халыкара телләр көнен билгелэп үтэ.Бу көн Татарстанда узган ел Дэүлэт Советы кабул иткэн"2004-2013 елларга Татарстан Республикасының дэүлэт теллэрен һэм башка телләрне саклану һэм үстерү буенча Татарстан Республикасы дэүлэт программасын үтэү кысаларында уза. Шуңа да телебезне саклану бүген безнең алда торган иң зур бурычларның берсе.Туган тел- ул безнең балачагыбыз, гаилэбез,җэмгыятьтэге беренче аралашу телебез.Буген безнең 4 нче Гимназия укучылары да туган тел һэм туган телдә эдэби уку дэреслэрен Халыкара туган тел көненэ багышлап уздырды.Дэреслэрдэ туган телдә, төрле милләт теллэрендэ башкарылган җырлар тыңладылар, туган телдә шигырьлэр укыдылар.