Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Гимназия № 4" Бавлинского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районының МБГБУ "4нче номерлы гимназия"

Адрес: 423930, РТ, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Горюнова, д. 2 Б
Телефон: +7(855)-695-54-21
E-Mail: tatgimnaziya4@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 4"
Руководитель: Ахметзянова Эльвера Ильдусовна

Гимназия сулышы

Большой этнографический диктант

Опубликовано: 29.10.2020

Хөрмәтле баулылар!

Диктат "Зур этнографик диктант" халыкара акциясендә катнашырга чакырабыз - 2020 елның 3-8 ноябрендә Бердәм чорда уздырыла. Уздыру форматы-ОНЛАЙН.

Биремнәр 2020 елның 3 ноябрендә 00.01 сәгатьтә (Мәскәү вакыты буенча) Зур этнографик диктант рәсми сайтында басылачак www.miretno.ru.

Техник мөмкинлекләре булмаган кешеләр өчен 3 ноябрь көнне сәгать 10.00 да үзәк китапханәгә (Баулы шәһәре, Гоголь ур., 21а) килергә чакырабыз, анда диктант язу өчен онлайн-форматта мәйданчык оештырылачак. Өстәмә мәгълүмат 8(85569) 5-63-09 телефоны буенча.

Диктант биремнәре тест рәвешендә рәсмиләштерелгән һәм үз эченә ала:

– 20 сорау-диктантның гомумфедераль өлеше, барлык катнашучылар өчен бердәм;

– 10 сорау-диктантның төбәк өлеше, Россия Федерациясенең һәр субъекты өчен уникаль.

Барлык биремнәрне үтәгән өчен максималь баллар суммасы-100.

Диктант узу вакыты – 45 минут.

Катнашучы сертификаты, нәтиҗәләр күрсәтеп, диктантны электрон рәвештә узуга ук формалаштырыла.

Быел катнашучыларның шунда ук дөрес җавап алу һәм чыганакларга сылтама белән тарихи белешмә алу мөмкинлеге барлыкка киләчәк.

Ничек катнашырга.

1. Һәр көнне 3-8 ноябрьдә miretno.ru сайтына керергә