Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Гимназия № 4" Бавлинского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районының МБГБУ "4нче номерлы гимназия"

Адрес: 423930, РТ, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Горюнова, д. 2 Б
Телефон: +7(855)-695-54-21
E-Mail: tatgimnaziya4@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 4"
Руководитель: Ахметзянова Эльвера Ильдусовна

Гимназия сулышы

“Башлангыч сыйныфларда укыту-тәрбия эшендә системалы-эшчәнлекле юнәлеш нигезендә укучыларның иҗади сәләтләрен үстерү” дигән темага районкүләм семинары.

Опубликовано: 14.04.2017

Бүген гимназиядә “Башлангыч сыйныфларда укыту-тәрбия эшендә системалы-эшчәнлекле юнәлеш нигезендә укучыларның иҗади сәләтләрен үстерү” дигән темага  районкүләм семинары булып узды. Семинарда шәһәр һәм район  мәктәпләренең башлангыч сыйныф укытучылары ,балалар бакчасының тәрбиячеләре катнашты. Килгән кунаклар ачык дәресләр, мастер- класслар, көннең икенче яртысы ничек узуын, сыйныфтан тыш чаралар карый алдылар. Семинарда эш 2 төркемдә барды :
1.     Математика дәресе. “Саннарны 2гә, 3кә кушу алымнарының очраклары” (Гыйләҗева Лилия Махасин кызы, Iкатегорияле башлангыч сыйныф укытучысы ).
2.     Әйләнә – тирә дөнья дәресе. “Ни өчен урманда тынлык сакларга кирәк” (Кәлимуллина Роза Әгъдас кызы, Iкатегорияле башлангыч сыйныф укытучысы).
3.     Рәсем дәресе. “Тавис кош каурые” (Сәмигуллина Гөлнур Сирен кызы, югары категорияле башлангыч сыйныф укытучысы ).
4.     Технология дәресе. “Оригами ысулы белән чәчәк ясау” .Декоратив – гамәли сәнгатендә гүзәллек һәм төсләрнең гармониясе (Ганиева Гөлнара Рәшит кызы, Iкатегорияле технология укытучысы).
5.     Милли уеннар. (Гапсалямова Гөлсияр Фатих кызы, Iкатегорияле  тәрбияче).
6.     Сыйныфтан тыш чара. “Табигатьнең киләчәге безнең кулларда!”( Габделова Ландыш Марс кызы, югары категорияле башлангыч сыйныф укытучысы, Солтанова Фәридә Бәхтияр кызы, Iкатегорияле музыка укытучысы).
Семинар азагында тиешле нәтиҗәләр ясалды.