Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Гимназия № 4" Бавлинского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районының МБГБУ "4нче номерлы гимназия"

Адрес: 423930, РТ, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Горюнова, д. 2 Б
Телефон: +7(855)-695-54-21
E-Mail: tatgimnaziya4@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 4"
Руководитель: Ахметзянова Эльвера Ильдусовна

Гимназия сулышы

Район күләмендә уздырылган "Әнием- кадерлем" дип аталган чара.

Опубликовано: 25.11.2016

Безнең гимназия  район куләмендә әзерләп “Әнием-  калдерлем дигән  бик матур чара уздырды. Конкурста татар мәктәпләреннән 6 конкурсант катнашты: Татар Кандызы урта мәктәбеннән әни- Самигуллина Илсияр Илтизар кызы улы белән, Татар Томбарлы мәктәбеннән әни- Минязева Илмира Дакирьян кызы улы белән, Кызыл Яр урта мәктәбеннән әни- Идиатуллина Элнара Расих кызы кызы белән, әни- Низамова Лейсән Илгиз кызы кызы белән, Шалты мәктәбеннән әни- Кашапова Ләләгүл Халит кызы улы һәм кызлары белән, Гимназиябездән әни- Вәлитова Гүзәл Айрат кызы улы һәм кызлары белән.
Алар «Минем әни- иң….” дигән презентация, «Иң уңган хуҗабикә»- татар халык ашларын яклау, әниләрнең мавыгуларын(хобби) тәкъдим итү, музыкаль номер-  гаилә чыгышы исемле конкурс төрләрендә катнаштылар.
Конкурсантларны компетентлы жюри бәяләде-  районыбызның Татар конгрессы җитәкчесе Шараева Рәзинә Закиржан кызы һәм татар халык театры режиссеры Фахриев Миргалиян Миргазиян улы.
 Урыннар болай билгеләнде- 1 нче урын Татар Кандызы урта мәктәбеннән әни- Самигуллина Илсияр Илтизар кызы улы белән, “ Иң уңган хужабикә” номинациясендә Татар Томбарлы мәктәбеннән әни- Минязева Илмира Дакирьян кызы улы белән, “Иң оригиналь бүләкләр әзерләүче” номинациясендә Кызыл Яр урта мәктәбеннән әни- Идиатуллина Элнара Расих кызы кызы белән, “Иң күңелле гаилә” номинациясендә Шалты мәктәбеннән әни- Кашапова Ләләгүл Халит кызы улы һәм кызлары белән, “Иң музыкаль гаилә” номинациясендә Гимназиябездән әни- Вәлитова Гүзәл Айрат кызы улы һәм кызлары белән, “ Иң милли төсмерләрне саклаучы гаилә” номинациясендә- Кызыл Яр урта мәктәбеннән әни- Низамова Лейсән Илгиз кызы кызы белән җиңү яуладылар. Бәйрәм бердәм фото һәм чәй өстәле белән тәмамланды.