Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Гимназия № 4" Бавлинского муниципального района РТ/Татарстан Республикасы Баулы муниципаль районының МБГБУ "4нче номерлы гимназия"

Адрес: 423930, РТ, Бавлинский район, г. Бавлы, ул. Горюнова, д. 2 Б
Телефон: +7(855)-695-54-21
E-Mail: tatgimnaziya4@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия № 4"
Руководитель: Ахметзянова Эльвера Ильдусовна

Гимназия сулышы

Татарстан Республикасы гимназияләренең укучы балалар командалары арасында оештырылган татар халкының милли бәйрәме – “Сөмбелә” республика бәйгесе уңышлары.

Опубликовано: 14.10.2016

Безнең гимназия укучылары Минзәлә шәһәрендә уздырылган Татарстан Республикасы гимназияләренең  укучы балалар командалары арасында оештырылган татар халкының милли бәйрәме –  “Сөмбелә” республика бәйгесесендә актив катнаштылар.  Укучылар “Котлы булсын уңыш бәйрәме!” театральләштерелгән композиция, “Күп укыган, күп белер” тест биремен үтәү, “Көзге уңыш!” композициясен ясау бәйгеләрен, “Җилкәннәр җилдә сынала” дип исемләнгән капитаннар ярышын уңышлы үтәп дипломнарга лаек булдылар.

Учащиеся нашей гимназии приняли активное участие вреспубликанскомконкурсесреди команд обучающихся татарских гимназий Республики Татарстан, посвященного национальному празднику татарского народа “Сөмбелә”. Конкурс проходил в г.Мензелинске. Школьники соревновались в таких конкурсах как «Поздравляем с праздником урожая!” (театрализованная композиция ), “Много учебы, много знаний” (выполнение  тестовых заданий на знание обрядови традиций, истории, национальных костюмов и блюд татарского народа), “Дары Осени !” (конкурс осенних композиций) , конкурс капитанов.