Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение для детей дошкольного и младшего школьного возраста «Уринская начальная школа - детский сад» Балтасинского муниципального района РТ

Адрес: 422268 с. Ура,ул. М.Джалиля, д.46, Балтасинского района, Республика Татарстан
Телефон: +7(843)-683-25-79
E-Mail: urascool@rambler.ru
Короткое название: МБОУ "Уринская начальная школа-детский сад"
Руководитель: Нигматзянова Алсу Фаилевна
У нас учатся: 5 учеников и 10 воспитанников/ 5 укучы һәм 10 тәрбияләнүче
У нас учат: 2 учителя и 2 воспитателя/ 2 укытучы һәм 2 тәрбияче

НОВОСТИ МБОУ Уринская начальная школа - детский сад

Апрель Тукай ае

Опубликовано: 26.04.2022

Апрель Тукай ае дибез.Татар халкынын сөекле шагыйре Габдулла Тукай 26нчы апрельдэ дөньяга килә, кыска гына гомер эчендә мэнгелек эзен калдырып апрель аенда дөньядан китеп бара. Әйе, моннан 136 ел элек туган бөек шагырьнең шигырь-әкиятлэре буген дә яратып укыла, яттан сойләнә. Күпме буын әлеге әсәрләр нигезендэ ан-белем туплаган, яхшылыкка, әдәрлеккэ ойрэнгән. Балалар чараларда бик актив катнаштылар, сорауларга дорес итеп тулы итеп жавап бирделәр. Узлэре дә ойрәнгән шигырьләрне сәнгатьле итеп сойләделәр.