Адрес: 422261, РТ, Балтасинский район, д. Тау Зары, ул. Первомайская, д. 5/Балтач районы, Таузар авылы, Первомайская урамы, 5 йорт
Телефон: 8(84368) 2 - 34 - 36
E-Mail: camalieva2014@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Тавзарская начальная школа - детский сад"
Руководитель: Низамиева Римма Наиловна
У нас учатся: 2 ученика и 8 воспитанников/ 2 укучы һәм 8 тәрбияләнүче
У нас учат: 1 педагог и 1 воспитатель / 1 укытучы һәм 1 тәрбияче

У нас в гостях экологи/Экологик сукмак буйлап сәяхәт

Опубликовано: 21.03.2023

В целях познавательного развития дошкольников, мы провели квест игру "Экологическая тропа"/Мәктәп-бакчада "Экологик сукмак" исемле квест-уен уздырдык.Балаларга бик ошады, чонки алар Шүрәле алып килгән биремнәрне  чиштеләр, табышмакка җавап эзләделәр,төрле уеннар уйнадылар,җырладылар,бәйрәм бик күңелле үтте.Безгә кунакка экология бүлеге башлыгы Вафин Ранис Борисович һәм инспектор Ильина Ильфина Ильфатовна килделәр. "Җимлекләр" буенча район бәйгесендә 1 урын алган Розалина һәм Зиләне котлап дипломнар һәм бүләкләр тапшырдылар.