С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422261, РТ, Балтасинский район, д. Тау Зары, ул. Первомайская, д. 5/Балтач районы, Таузар авылы, Первомайская урамы, 5 йорт
Телефон: 8(84368) 2 - 34 - 36
E-Mail: camalieva2014@yandex.ru
Короткое название: МБОУ "Тавзарская начальная школа - детский сад"
Руководитель: Низамиева Римма Наиловна
У нас учатся: 2 ученика и 7 воспитанников/ 2 укучы һәм 7 тәрбияләнүче
У нас учат: 2 педагога и 2 воспитателя / 2 укытучы һәм 2 тәрбияче

Новостной блок

Балаларны аппликация сәнгатенә тарту/Формирование у детей интереса к аппликациям

Опубликовано: 12.11.2021

Балаларда милли традицияләр турында караш булдыру, үз халкың турында белергә омтылыш тәрбияләү максатыннан,кечкенәләр төркемендә аппликация  сәнгате буенча эшчзнлек үтте.Алар җилем белән пөхтә эш итәргә өйрәнү: пумала белән ябыштыра торган фигураның арткы ягына юка гына итеп сылап, җилемле ягы белән кәгазь битенә салырга һәм салфетка белән нык итеп кысарга өйрәнделәр.. Балалар үзләре тудырган сурәттән бик канәгать булдылар./  Прошли занятия по аппликации в младшей группе.