Адрес: 422246,Россия, Республика Татарстан ,Балтасинский район, с.Кугунур, ул.Кирова д 103а
Телефон: +7(843)-683-56-31
E-Mail: Skgn.Blt@tatar.ru,kugunur@yandex.ru
Короткое название: МБОУ"Кугунурская СОШ" Балтасинского муниципального района Республики Татарстан
Руководитель: Ахметханов Билсур Илсурович
У нас учатся: 63 учащихся/Бездә 63 укучы 13 воспитанников/ 13 тәрбияләнүче
У нас учат: 19 учителей/Бездә 19 укытучы /3 воспитателя/3 тәрбияче

новости школы

Опубликовано: 05.04.2022

4 нче апрель көнне МБГБУ " Балтач урта мәктәбе" ндә республикакүләм "Фәнгә адымнар" фәнни - гамәли конференциясе үтте. Мәктәбебездән 5 укучы әлеге конференциядә үз эшләре белән катнашып, барысы да призлы урыннарга керделәр. 11 нче сыйныфтан  Зиннатуллин Р. информатика буенча 2 урын, математикадан 10 нчы сыйныф укучысы Юнысова Зилия 3 нче урын, 9нчы сыйныфан Гыйләҗева Инзилә информатика буенча  3нче урын (җитәкчеләре Нәҗипов Р. Х.), физикадан 8 нче сыйныф укучысы Афанасьев Д. 2 нче урын ( җитәкчесе Нигъмәтҗанов Т. С.), геология-экология юнәлешендә Юнысова Зилия 3 урын (җитәкчеләре Әшрәфҗанова Г. Р., Гамбарова И. Н.) яуладылар. Конференция җиңүчеләрне чын күңелдән котлыйбыз.

4 апреля в МБОУ "Балтасинская СОШ" прошла  республиканская НПК "Шаги в науку" 5 обучающихся нашей школы участвовали в данной конференции и стали призёрами. Обучающийся 11 класса Зиннәтуллин Р. занял 2 место по информатике, ученица 9 класса Гилязева И.заняла 3 место по информатике,обучающийся 10 класса Юнусова З.,заняла 3 место по математике (руководитель Назипов Р. Х.). Ученик 8 класса Афанасьев Д. стал 2-ым по физике (руководитель Нигматзянов Т. С.). Ученица 10 класса Юнусова З. заняла 3 место по геолого-экологическому направлению (руководители Ашрафзянова Г. Р., Гамбарова И. Н.). От всей души поздравляем победителей конференции.