Адрес: 422255, Россия, Республика Татарстан, Балтасинский район, село Бурбаш, ул. Ф. Шакирова, д. 41, 41/1
Телефон: +7(843)-683-37-16;+7(843)-683-39-20
E-Mail: scola_burbash@mail.ru; Sbrb.Blt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ Бурбашская СОШ
Руководитель: Сибагатуллин Малик Тимерханович
У нас учатся: 158 учащихся/158 укучы
У нас учат: 24 учителя/24 укытучы

Бөрбаш урта мәктәбе яңалыклары

«Талантларны барлар чак»

Опубликовано: 05.12.2015

2 декабрь көнне сәнгатькә гашыйк бертөркем укучыларыбыз Түбән Кенә авылында Татарстанның халык артисты Римма Ибраһимова исемендәге “Талантларны барлар чак” дип исемләнгән районара ачык конкурс – фестивалендә катнашып кайттылар. 1нче сыйныфтан Абдрахманов Әмир, 5 сыйныфтан Газизуллин Кәрим нәфис сүз осталары буларак, 1 сыйныфтан Базагутинов Әмир, Фазлыева Әминә, 2 нче сыйныфтан Акбирова Нәфисә, 3 нче сыйныфтан Галимов Әлфис, 4 нчы сыйныфтан Базагутинова Диния, 6 нчы сыйныфтан Шакирова Галия, 7 нче сыйныфтан Гыйльмуллин Рифат, 8 сыйныфтан Гафарова Гөлгенә, Гильметдинова Гүзәл, Хәйретдинова Диләрәләр җырчылар буларак чыгыш ясадылар. Һәм нәтиҗәдә Галимов Әлфис беренче дәрәҗә, Акбирова Нәфисә һәм Гильмуллин Рифат өченче дәрәҗә дипломга лаек булып, истәлекле бүләкләр алып кайттылар. Конкурста катнашучы барлык укучыларыбызга тырышлыклары һәм конкурста телән катнашканнары өчен рәхмәт. Киләчәктә тагы да шундый конкурсларда актив катнашып, матур – матур уңышларга ирешсәк иде.