Адрес: 422255, Россия, Республика Татарстан, Балтасинский район, село Бурбаш, ул. Ф. Шакирова, д. 41, 41/1
Телефон: +7(843)-683-37-16;+7(843)-683-39-20
E-Mail: scola_burbash@mail.ru; Sbrb.Blt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ Бурбашская СОШ
Руководитель: Сибагатуллин Малик Тимерханович
У нас учатся: 158 учащихся/158 укучы
У нас учат: 24 учителя/24 укытучы

Бөрбаш урта мәктәбе яңалыклары

«Без - тыныч ил балалары»

Опубликовано: 30.04.2015

29 нчы апрель көнне мәктәбебез укучыларның иҗат – отчёт концерты булып үтте. Уку елы буена эшләнгән эшләргә нәтиҗә ясап, барлык эшләнгән эшләребезнең уңышлары белән якыннан таныштырып алып бардылар концертны. Укучыларыбыз , Бөек Җиңүнең 70 еллыгын, зур Җиңү бәйрәмен ничек каршы алуларын да , үзләренең чыгышларында ачык күрсәтә алдылар. Тамашачылар һәрбер гамәлебезне куанып, бик җылы кабул иттеп көчле алкышларга күмделәр. Концерт башланыр алдыннан, мәктәп коллективы тарафыннан оештырылган ярминкә дә бик ошады авылыбыз халкына. Алар зур рәхмәтләрен белдерделәр. “ Ә инде ярминкәдән һәм концерттан кергән акчаларга без Бөек Җиңү бәйрәме уңаеннан сугыш чоры балаларына бәрәм табыны оештырып, алар хөрмәтенә бәйрәм тантанасы оештырачакбыз” – дип белдерде мәктәбебез директоры Гүзәл Галимулловна концерт ахырында. Һәм ул барлык әти – әниләргә, укучыларга изге хисләрен җиткерде, аларга зур рәхмәтләрен әйтте.