Адрес: 422255, Россия, Республика Татарстан, Балтасинский район, село Бурбаш, ул. Ф. Шакирова, д. 41, 41/1
Телефон: +7(843)-683-37-16;+7(843)-683-39-20
E-Mail: scola_burbash@mail.ru; Sbrb.Blt@tatar.ru
Короткое название: МБОУ Бурбашская СОШ
Руководитель: Сибагатуллин Малик Тимерханович
У нас учатся: 158 учащихся/158 укучы
У нас учат: 24 учителя/24 укытучы

Бөрбаш урта мәктәбе яңалыклары

Intertat.ru редакциясе яңа бәйге игълан итә

Опубликовано: 12.03.2014

Интернет! Интертат! Мәгълүмат! Яз! Ярату! Шушы сүзләрне кертеп өч-дүрт куплетлы шигырь язган авторны эзлибез.

Бәйгегә килгән барлык әсәрләр газетабыз битендә урын алачак. Ә иң яхшы дип табылган шигырьләр авторларын, гадәттәгечә, бүләкләр көтә. Беренче урынны яулаучыларга Казан театрларына һәм Милли музейга ике кешелек билет тапшырылачак.

Бәйгенең җиңүчеләре берничә номинациядә билгеләнәчәк:

- Иң креатив шигырь
- Иң лирик шигырь
- Иң кызык шигырь

Күңел дәфтәреңдәге шигырь кыйпылчыкларын саклап ятма! Тот та безгә – intertat.baige@mail.ruадресына җибәр. Бәйге март ахырына кадәр дәвам итәчәк.

Шунысын да әйтеп узыйк, 1 март көнне Intertat.ru - республиканың беренче татар электрон газетасы чыга башлауга 12 ел тулды. Безнең шигъри бәйге шушы уңайдан уздырыла.
... Бергә булыйк, бердәм булыйк, дуслар!

Чыганак: http://www.intertat.ru/tt

Источник: http://belem.ru/node/5057