Адрес: г. Азнакаево, ул. Просторная, д. 3
Телефон: +7(855)-929-80-08
Короткое название: МБОУ «СОШ №1 г.Азнакаево" Азнакаевского муниципального района РТ
Руководитель: Фаттахов Дамир Марсимович
Год основания учреждения: 1918

Абдуллин М.М.

АБДУЛЛИН

МӨНИР         МӨГӘВИЯ УЛЫ

Туган көне:  05.09.1953

Эш урыны:  математика һәм физика укытучысы

Адресы: Азнакаево шәһәре, Шоссейная урамы, 27-1

Телефоны:   51-3-29

Искәртмә:

Бүләкләнүләр :  - Отличник народного просвещения, 1985 год;

- Заслуженный учитель РТ, 1994;

- Заслуженный учитель РФ, 2008;

- Медаль "1000летие Казани", 2005 год.

Автобиография

Мин, Абдуллин Мөнир Могавия улы 1953 елның 5 сентябрендә Азнакай районы Урманай авылында туганмым.1960 елның 1 сентябрендә Урманай җиде еллык мәктәбенең 1 нче классына укырга кердем. 1968 елны Урманай сигезьеллык мәктәбен тәмамлап чыктым. 1968 елда Вахитов урта мэктэбен 9 нчы класска укырга кердем.1970 елда Вахитов  урта мәктәбен тәмамладым.1970 елның  сентябрендә Казан  Дәүләт Педагогия институтының физика-математика факультетына укырга кердем.1974 елны институтны уңышлы тәмамлап физика-математика укытучысы булып Урманай мәктәбенә укытучы итеп җибәрелдем. Балаларга немец  теле укыттым, математика, тарих, физзика фәннәрен укыттым.1975 елның 1 сентябреннән Урсай урта мәктәбе директоры булып эшләдем. Немец теле укыттым. 1979 елның май аеннан “Урманай” совхозының секретаре булып сайландым. 1980 елның 10 октябреннән башлап бүгенге көнгә кадәр Азнакай шәһәренең беренче номерлы урта мәктәбен җитәклим. Бүләкләр:

·        1975 ел, Бронзовый знак ЦК ВЛКСМ “За заслуги в комсомоле”

·        1994 ел, “Заслуженный учитель Республики Татарстан”, почетное звание согласно Указа Президента РТ Шаймиева М.Ш.

·        2008 ел, “Заслуженный учитель РФ”, почетное звание согласно Указа Президента РФ Путина В.В.

·        2012 ел, благодарственное письмо и нагрудный знак Государственного Совета РТ

·        2002 ел, нагрудный знак ГосКомСтата РФ “За активную работу в проведении переписи населения в РФ”

·        1992 ел, “Ветеран Труда”, указом Президента РТ №422 от 21.06.92

·        2005 ел, медаль “В память 1000-летия Казани”,указом Президента РФ

Минем теләкләрем:

·        Дөньялар тыныч булсын;

·        Беркем дә кайгы-хәсрәт күрмәсен;

·        Азнакай шәһәренең №1 урта мәктәбе гомерлеккә яшәсен;

·        Барлык кешеләргә исәнлек-саулык телим.

·        Азнакай шәһәре һәм районы киләчәктә дә чәчәк атсын.