Адрес: г. Азнакаево, ул. Просторная, д. 3
Телефон: +7(855)-929-80-08
Короткое название: МБОУ «СОШ №1 г.Азнакаево" Азнакаевского муниципального района РТ
Руководитель: Фаттахов Дамир Марсимович
Год основания учреждения: 1918

Гарифуллина М.Г.

Гарифуллина

Мәрьям

Газизҗан кызы

Туган елы, көне :   16.08.1941

Пенсиягә кадәр кем булып эшләгән:

Азнакай шәһәре 1 нче урта мәктәбенең  химия һәм биология укытучысы

Адресы:.Азнакай шәһәре, М.Хасанов урамы, 22-2

Телефоны:      9-32-05

Искәрмә:( сугыш чоры балалары)

Бүләкләре : Хезмәт ветераны

Автобиография

Мин,Гарифуллина Мәръям Газизҗан кызы,1944 елның 16 августында тудым. Азнакай районы Зирекле Елга авылында 1,2,3 классларын укыдым.1954 елны 1 нче мәктәпкэ укырга килдем. 1958 елны 3 нче мәктәпкә кучерделәр. 3 нче мәктәптә 10 нчы классны тәмамладым. Укуымны тәмамлау белән, институтка керә алмадым, чит телләр укытучысы булырга теләгән идем. 3 нче мәктәптә лаборант булып эшләдем. Химия укытучысы буласым килде һәм мин укырга керергә киттем. Казан педогогия институтына химия һәм биология факультетына укырга кердем. Балтач районына кияүгә чыктым. Иптәшем физкультура укытучысына иде, мин химия һәм биология укыттым. 1976 елда улым, 1978 елда кызым туды. Азнакай шәһәре кайткач, 1 нче мәктәпкә эшкә урнаштым, укытучы-  тәрбияче булып эшләдем. 1981-2000 нче елларда 1 нче мәктәптә эшләп, лаеклы ялга чыктым.  Лаеклы ялга чыкканнан соң да, 7 ел Буралы авылында химия һәм биология укыттым. Азнакай шәһәре Хасанов урамы 22 нче йортта яшим, кв.2.