Адрес: г. Азнакаево, ул. Просторная, д. 3
Телефон: +7(855)-929-80-08
Короткое название: МБОУ «СОШ №1 г.Азнакаево" Азнакаевского муниципального района РТ
Руководитель: Фаттахов Дамир Марсимович
Год основания учреждения: 1918

Усманова М.М.

Усманова

Мәликә

Муллахмәт кызы

Туган көне, елы: 22.01.1928

Пенсиягә чыкканчы кем булып эшләгән: укытучы

Адрес:  Гоголь урамы, 20 нче йорт

Телефон:      7-15-58

Искәрмә: (Бөек Ватан сугыш ветераны, тыл хезмәткәре, сугыш чоры балалары)

Бүләкләре: -Мәктәп, РОНО рәхмәт хатлары бар.

-Балаларга тәрбия бирү

- укыту вакытында алган мәктәп дирекциясе

- РОНО, РК СОЮЗ, РК КПСС, обком ВЛКСМның  Мактау кәгазьләре

-1981 елда «Хезмәт ветераны» медале.

Биография

Усманова Мәликә Муллахмәт кызы 1928 елның 22 январь көнне Башкортстан АССР Стәрлебаш районы Бахча авылында туа.

1936 нчы елны Карагаш җидееллык мәктәбенә укырга кереп, 1943 елны 7-нче классны тәмамлый. Сугыш вакытында укытучылар җитмәү сәбәбе белән, 1943 нче елның сентябрьндә Карагаш җидееллык мәктәбендә 1 класс балаларын укыта башлый

1943 нче елдан башлап 1952 нче елның март аена кадәр Башкортстан АССР Стәрлебаш районында укытучы булып эшли.

Читтә торып, укып 1952 нче елның март аеннан Митрәй башлангыч мәктәбендә, Азнакай районында эшли башлый.

1953 нче елның 20 февралендә Азнакай 1-нче урта мәктәбенә 4 нче класс укытучысы булып күчә.

1956 нчы елның 1 сентябрьннән класслар кыскару сәбәбе белән Азнакай №1 урта мәктәбе интернатында тәрбияче булып эшли башлый.

1981 нче елның сентябренә кадәр шунда эшләп, пенсиягә чыга.

Эш стажы - 39 ел.