МАДОУ "Детский сад № 366 комбинированного вида с татарским языком воспитания и обучения" Авиастроительного района г.Казани

Адрес: 420047 РТ, г. Казань, ул. Литвинова, д. 57 (1 здание), ул. Литвинова, д. 51 (2 здание)
Телефон: +7(843)-571-62-47 (1 здание), +7 (843)571-62-73 (2 здание), +7904-670-68-58 (заведующая)
E-Mail: madou.366@tatar.ru
Короткое название: МАДОУ "Детский сад № 366"
Руководитель: Зайдуллина Эльмира Ильдусовна
Год основания учреждения: 1982
У нас учатся: 284 воспитанника, в том числе 1 иностранный гражданин

Новости детского сада №366

"Татар кызчыгы-2018".Сайлап алу туры.

Опубликовано: 03.04.2018

өтендөнья  татар  хатын - кызларының   "Ак калфак” иҗтимагый оешмасы,  Казан  шәһәренең " Ак калфак” оешмасы, Совет районының мәгариф идарәсе балалар  бакчаларында тәрбияләнүче  6-7 яшьлек  балалар  арасында  " Татар кызчыгы” бәйгесе игълан итте."Абдулла Алиш исемендәге 20 нче гимназиясе”  базасында Совет районының  балалар бакчаларында тәрбияләнүчеләр   сайлап алу этабында катнаштылар. Барлыгы   15 нәни кызчык  көч сынашты. Бу кызлар арасында безнең кызыбыз Абдуллина Әлфия дә катнашты.Алар үзләре белән таныштырганнан соң, " Нәни кул остасы” номинациясендә  төрле кул эшләнмәләрен тәкъдим иттеләр, йомгак чорнауда  ярыштылар. Ә бәйгенең 3 нче биреме – ул милли йолаларыбызны, гореф-гадәтләребезне сәхнәлештерү иде. Монда да  бәләкәй  кызчыкларыбыз сынатмадылар. Алар " Бәби йоклату”, " Каз өмәсе”, " Чәй табыны” һ.б йолаларны  бик матур итеп  күрсәттеләр.