Адрес: 420036, г. Казань, ул. Копылова, д. 11
Телефон: +7(843)-571-36-64
E-Mail: G10.kzn@tatar.ru, gimn10_avia@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия №10»
Руководитель: Шарафутдинова Эльза Фагимовна
У нас учатся: 538 ученика, являющихся иностранными гражданами- 4

Новости гимназии №10

Габдулла Тукай тууының 137 еллына багышланган кичэ

Опубликовано: 26.04.2023

Хэерле кон, Гимназия!

Бүген бөтен татар дөньясы бөек шагыйребез Габдулла Тукай тууының 137 еллыгын билгеләп үтә. Шул уңайдан гимназиябездә Тукай иҗатына мәдхия җырлаган “Күңелләрдә, йөрәкләрдә Тукай мәңгелек”, дип аталган шигырь укучылар конкурсы үткәрелде. Укучылар әлеге бәйгедә бик теләп катнаштылар,Тукайның үзләре яраткан шигырьләрен сәнгатьле итеп сәхнәдән сөйләделәр. Соңыннан жюри нәтиҗә ясап, һәр катнашучыны дипломнар белән бүләкләде.

Балаларга унышлар телибез, барыгызны да бэйрэм белэн котлыйбыз!