Адрес: 420036, г. Казань, ул. Копылова, д. 11
Телефон: +7(843)-571-36-64
E-Mail: G10.kzn@tatar.ru, gimn10_avia@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия №10»
Руководитель: Шарафутдинова Эльза Фагимовна
У нас учатся: 538 ученика, являющихся иностранными гражданами- 4

Новости гимназии №10

Встреча с Рифатом Салахом

Опубликовано: 20.05.2022

19 май көнне гимназиябездә Язучылар берлеге әгьзасы ,Татарстан китап нәшриятында Балалар һәм яшүсмерләр махсус проектлар редакциясе мөхәррире,журналист,шагыйрь, Рифат Сәлах белән очрашу булды.
Очрашуда язучы үзенең шигырьләре белән беррәттән, балачак хәтирәләре белән дә уртаклашты,шигьриятка алып кергән беренче адымнары турында укучыларга мавыктыргыч итеп сөйләде.Язучының яшәеш фәлсәфәсе дә тыңлаучылар өчен бик кызыклы булды.Язучы белән танышу, очрашу укучылар өчен бик мавыктыргыч, чын бәйрәм төсен алды. Чарада катнашкан һәр укучы Рифат абыйлары кулыннан буләккә китаплар алдылар.
Ә без үз чиратыбызда табигате белән гади,күңелле, туган халкына,туган теленә хезмәт итүче бу яшь шагыйрьгә бар тик унышлар телибез. Бик зур рәхмәт сезгә!