Адрес: 420036, г. Казань, ул. Копылова, д. 11
Телефон: +7(843)-571-36-64
E-Mail: G10.kzn@tatar.ru, gimn10_avia@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия №10»
Руководитель: Шарафутдинова Эльза Фагимовна
У нас учатся: 538 ученика, являющихся иностранными гражданами- 4

Новости гимназии №10

Габдулла Тукайның тууына 134 ел

Опубликовано: 26.04.2020

26 нчы апрель - бөек шагыйребез Габдулла Тукайның тууына 134 ел.
Шул уңайдан гимназиябездә, үзизоляция режимы  шартларында, шигырь бәйрәме үткәрелде.  Башлангыч сыйныф укучылары Габдулла Тукайның сирәк яңгыраган шигырьләрен яттан өйрәнеп, видеога яздырдылар. Бу чарада барлык укучылар да теләп катнаштылар.
Урта һәм югары сыйныф укучылары Г. Тукайның виртуаль әдәби музеенда булдылар. Соңыннан укытучылары белән бергәләп фикер алыштылар. Тукайның бөеклегенә тагын бер кат инандылар.
Габдулла Тукайның туган көненә багышланган чараны  үткәрүдә ата - аналарның  да роле зур булды.
  Шигырь бәйрәмендә актив катнашкан укытучыларга, укучыларга һәм әти-әниләргә  рәхмәтебезне белдерәбез!

Инстаграмм

#гимназия10 #гимназия10Казань #10нчыГимназия #образованиеказани #стихитукаявслух #габдуллатукай #тукай134