Адрес: 420036, г. Казань, ул. Копылова, д. 11
Телефон: +7(843)-571-36-64
E-Mail: G10.kzn@tatar.ru, gimn10_avia@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия №10»
Руководитель: Шарафутдинова Эльза Фагимовна
У нас учатся: 538 ученика, являющихся иностранными гражданами- 4

Новости гимназии №10

ӘДӘБИ МАРАФОН

Опубликовано: 21.03.2019

2017 елдан башлап үткәрелә торган #әдәбимарафон проекты нәкъ менә кешеләрдә яхшы гадәтләр формалаштыруны үзалдына максат итеп куя. Яхшы гадәт - китап уку гадәте. Гимназиябездә әлеге марафон 21 көн дәвам итте. Бу марафонда барлыгы 156 укучы һәм укытучылар катнашып 97 укучы финалга чыкты. Финалистларны котларга, шушы әдәби марафонны башлап җибәрүче IT -компания җитәкчесе, блогер, программист, шагыйрь,тәрҗемәче, Татнетны үстерү фондының учредителе һәм башкаручы директоры Гатауллин Раил Мәүлет улы үзе килде. Укучыларны дипломнар һәм "Тылсымлы куллар" журналы редакциясе тарафыннан бирелгән бүләкләр белән тәбрикләде. Очрашу бик күңелле узды!