Адрес: 420036, г. Казань, ул. Копылова, д. 11
Телефон: +7(843)-571-36-64
E-Mail: G10.kzn@tatar.ru, gimn10_avia@mail.ru
Короткое название: МБОУ «Гимназия №10»
Руководитель: Шарафутдинова Эльза Фагимовна
У нас учатся: 538 ученика, являющихся иностранными гражданами- 4

Новости гимназии №10

Живое слово” дип исемләнгән Республика олимпиадасы

Опубликовано: 27.02.2017

2016 елның 21нче гыйнварында Республика олимпиада үзәгендә 1-6 сыйныф укучылары өчен “Живое слово” дип исемләнгән Республика олимпиадасы узды. Әлеге чарада 4б сыйныфыннан Харисова Эльвина Ильдус кызы ,Каримов Ислам Ришат малае, Айнетдинов Адель Альберт улы катнашты. Олимпиада ике турдан торды. Беренче тур телдән уздырылды- укучыларның рус телендә бирелгән тексттан 2 минутта ничә сүз укуларын тикшерү, хаталарын ачыклау.

Икенче язма тур- “Сораулар һәм җаваплар”: бирелгән текстны укырга, текстка карата бирелгән 5 сорауга язмача җавап бирергә.

“Тере сүзләр”. Бу өлештә укучыларга 5 бирем бирелә:бирелгән сүздәге хәрефләрдән яңа сүзләр төзергә, бирелгән сүзнең берәр хәрефен үзгәртеп яңа сүз ясарга, табышмакларның җавабын табарга, текст төзергә һәм башка биремнәр.   Эльвина белән Ислам беренче һәм икенче турны уңышлы узып, максималь баллның 80 проценттан аргыграгын җыеп, Призер исеменә лаек булдылар.

Аларны олимпиадага 4б сыйныфының югары категорияле укытучысы Абдуллина Сания Гыймран кызы әзерләде.