• Детские сады

Адрес: 422000 Республика Татарстан, Атнинский район, с Таш-Чишма, ул. М.Горького д.30
E-Mail: eg1805@mail.ru dstash-chishma@mail.ru
Короткое название: МБДОУ "Таш-Чишминский детский сад"
Руководитель: Сагитова Эндже Габделбаровна
Год основания учреждения: 2018

Халыкара гаилә көне/Международный день семьи

Опубликовано: 15.05.2022

15 майда – табигатьнең яшьлеккә күмелгән, иң гүзәл вакытында Халыкара гаилә көнен билгеләп үтәбез.

Үз йортында бәхетле булган гына бәхетле. Гаилә бәйрәме дә бәхетле булуның һәм үзара аңлашып яшәүнең кыйммәтен тагын бер мәртәбә искәртә. Гаилә — ул әти-әни, әби-бабай, абый-апа, эне-сеңел, туганнар, баш өстендә бер түбә, бер үк фамилияләр, буыннан-буынга өзелмичә дәвам итүче тирән тамырлы нәсел җебе.

15 мая, в этот прекрасный весенний день, мы отмечаем замечательный праздник – Международный день семьи. Семья – самое главное в жизни для каждого из нас. Семья – это близкие и родные люди, те, кого мы любим, о ком заботимся, кому желаем добра и счастья.