С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 422019, Российская Федерация, Республика Татарстан, Арский район, поселок Урняк, улица Садовая, д.10
Телефон: +7(843)-665-13-42
E-Mail: SleS.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Лесхозская СОШ"
Руководитель: Шакиров Васил Габделбарович
Год основания учреждения: 1960

Новостные блоки МБОУ "Лесхозская СОШ"

21 февраль – Халыкара туган тел көне

Опубликовано: 21.02.2020

Туган телем – татар теле,

Халкым теле – хаклык теле…

21 февраль – Халыкара туган тел көне. Һәр халыкның – үз тарихы, үз гореф-гадәтләре, үз теле бар.   Туган телне саклау, үстерү, аны киләчәк буынга исән-имин җиткерү – һәркемнең изге бурычыТуган тел көне уңаеннан мәктәбебездә “Арча ягы- данлы төбәк” дип исемләнгән  ачык чара үткәрелде. Чарада 6-8 сыйныф укучылары катнаштылар. Чара  Арча районыннан чыккан язучылар, шагыйрьләр, сәнгать эшлеклеләренә багышланды.  Якташларыбыз Диас Вәлиев, Гөлчәчәк Галиева, Чулпан Зариф, Мәрзия Фәйзуллина, Рөстәм Галиуллин һәм башка кызыклы шәхесләр турында күп мәгълүмат бирелде. Укучылар әлеге чарада бик теләп катнаштылар һәм якташларыбыз белән горурлану хисен белдерделәр.