Адрес: 422036, с. Шушмабаш, ул. Габделхая Каримова, д.2, Шушмабаш авылы, Габделхай Каримов урамы, 2 йорт
Телефон: +7(843)-669-31-85
E-Mail: Ssb.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Шушмабашская СОШ"
Руководитель: Шаймарданова Разиля Габделнуровна
Год основания учреждения: 1923
У нас учатся: 138 обучающихся / укучы
У нас учат: 24 учителей / укытучы

Новости Шушмабашской СОШ

Инклюзив белем бирү буенча Бөтенроссия форумы

Опубликовано: 28.02.2015

26-28 февральдә ТИСБИ базасында инклюзив белем бирү юнәлешендә “Учиться и жить вместе: открытое пространство инклюзии”дип исемләнгән Бөтенроссия форумы үткәрелде. Форум ЮНЕСКОның 70 еллыгына багышлап уздырылды .Аның шушы югары уку йорты базасында үткәрелүе дә очраклы түгел.ТИСБИ күп еллар дәвамында  инклюзив укыту буенча эш алып бара.Форумда РФ һәм ТР дәрәҗәсен дәге җитәкчеләр:РФ Мәгариф һәм Фән министры  урынбасары В.Ш.Каганов( видео), РФ Дәүләт Думасы депутаты, Бөтенроссия сукырлар җәмгыяте вице-президенты О.Н.Смолин,РФ ЮНЕСКОның җаваплы секретаре Г.Э.Орджоникидзе кебек мәртәбәле кунаклар катнашты һәм чыгыш ясады.Америка кунаклары:философия фәннәре  докторы Вирджиния Симмонс,программалар авторы Сай Гилберт чыгышлары тыңланды.Шулай ук академик,коррекцион педагогика институты директоры Н.Н.Малофеев лекция укыды. Форумда 300дән артык кеше ,шул исәптән безнең районнан 5 кешелек делегация катнашты,һәрберсе катнашучы сертификатына ия булды.Алар арасында безнең  мәктәп  укытучысы Сабитова Т.Ә.да бар. Форум мастер-класслар,лекцияләр,дискуссияләр, түгәрәк өстәлләр,тәҗрибә уртаклашулар белән үрелеп барды.