С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Среднесердинский детский сад" Арского муниципального района РТ

Адрес: 422015, Республика Татарстан, Арский район, село Средняя Серда, ул. Центральная, д. 15А
Телефон: +7(919)-685-49-66
E-Mail: dsserda.arsk@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Среднесердинский детский сад" Арского муниципального района РТ
Руководитель: Шигабуддинова Дина Габдуллазяновна
Год основания учреждения: 2005

Новости МБДОУ "Среднесердинский детский сад"

"Әниемнең алтын куллары"күргәзмә

Опубликовано: 15.12.2015

Без балаларны халкыбызның элек-электән килгән һөнәрчелек төрләре белән һәрдаим  таныштырырып , һөнәр  осталарының матур эшләренә сокланып, аларның хезмәтенә хөрмәт,горурлану хисләре тәрбиялибез.Безнең татар халкы гомер-гомергә эшчән халык булган.Бакчада йөрүче  балаларга без Һәр һөнәрнең тормышта һәрвакыт ярап куярга мөмкинлеген аңлатырга тырышабыз. Әниләрнең кул эшләренә"Әниемнең алтын куллары" дип исемләнгән бәйге уздырылды.Әниләрнең үз куллары белән  бәйләгән күлмәк, носкилар, чигүле чәчкәләр ,күз явын алырлык паннолар-болар барысы да әниләрнең  тырыш куллары тудырган хезмәт җимешләре."Әниемнең алтын куллары " бәйгесенең җиңүчесе дип бертавыштан Нуриев Камилнең әнисе Рузилә билгеләнде.Әниләребез кояштай озын гомерле булсыннар иде,чөнки әниләр булганда гына өебез ямьле,ашыбыз тәмле,йокыбыз тыныч була.Әниләребез дөньяда иң гүзәл затлар булу белән беррәттән,иң тырыш,бар эшне булдыра торган алтын куллылар да.