С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Среднесердинский детский сад" Арского муниципального района РТ

Адрес: 422015, Республика Татарстан, Арский район, село Средняя Серда, ул. Центральная, д. 15А
Телефон: +7(919)-685-49-66
E-Mail: dsserda.arsk@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Среднесердинский детский сад" Арского муниципального района РТ
Руководитель: Шигабуддинова Дина Габдуллазяновна
Год основания учреждения: 2005

Новости МБДОУ "Среднесердинский детский сад"

"Язда туган- язда чәчәк аткан,яздан аерып булмый Тукайны"

Опубликовано: 25.04.2016

Безнең өчен бәйрәм булган шушы олы көн якынлашкан саен, вакыт безне 1913 елның апрель көннәреннән ераклаштырган саен, Тукай безгә тагында якыная, аның шәхесе, тарихтагы урыны безгә тагында олырак, мәһабәтрәк булып күренә. Бу дөньялыкта бары 27 ел яшәп, халык җанына әверелгән Тукайның рухы – бүген дә безне иманга, туган телгә дәшә, моң,  әдәп, әхлакка чакыра. Аның үлемсез иҗат җимешләре, вакыт сынавына бирешмичә, һаман сокландыргыч төстә җемелдиләр, уйландыралар.Бүген безнең "Миләшкәй" балалар бакчасына Тукай кичәсенә авылыбызның китапханәчесе Әнисә апа һәм аның Алабуга югары уку йортында белем алучыулы  Ишмуратов Ранил абыйлары килде.Ранил абыйлары Шүрәлене һ.б. әсәрләрен сөйләгәндә күңелләрне күтәрде.Эчтәлекле чыгышлары өчен кунакларга рәхмәт әйттек.