С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение «Среднесердинский детский сад" Арского муниципального района РТ

Адрес: 422015, Республика Татарстан, Арский район, село Средняя Серда, ул. Центральная, д. 15А
Телефон: +7(919)-685-49-66
E-Mail: dsserda.arsk@tatar.ru
Короткое название: МБДОУ "Среднесердинский детский сад" Арского муниципального района РТ
Руководитель: Шигабуддинова Дина Габдуллазяновна
Год основания учреждения: 2005

Новости МБДОУ "Среднесердинский детский сад"

"Сәламәтлек иленә сәяхәт"

Опубликовано: 18.04.2016

Максат: -сәламәт яшәү рәвеше алып бару турындагы  күзаллауларын формалаштыру; чисталыкның сәламәтлекнең нигезе икәнлеген аңлату, чисталыкка омтылыш тәрбияләү; сәламәтлеккә кагылышлы сүзләр белән сүзлек байлыгын арттыру.

"Миләшкәй"балалар бакчасында сабыйларны физик чыныктыру максатыннан төрле чаралар оештырыла. Алар арасында: физик күнегүләр ярдәмендә күңел ачу (күңелле спорт уеннары), сәламәтлек көннәре оештыру, шөгыльләрнең төрле формаларын куллану , спорт төрләре белән танышу (футбол, баскетбол, волейбол һ.б).
 Бүген безнең бакчага авылыбызның  китапханәчесе Әнисә апа,шәфкать туташы Раилә апа килде.Әнисә апа балаларны җәяүле сәяхәт буйлап сәламәтлек турында кызыклы уеннар,табышмакларга җаваплар эзләделәр.  Шәфкать туташы грипп һәм аңа каршы көрәш чаралары турында сөйләде.Эчтәлекле кичә үткәргәннәре  өчен,без тәрбиячеләр Әнисә апабызга һәм Раилә апаларга бик рәхмәтле.