Адрес: 422016, РТ, Арский район, д. Нижние Аты, ул. Центральная, д. 11А
Телефон: +7(843)-665-07-46
E-Mail: Sna.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнеатынская ООШ"
Руководитель: Шакиров Радис Наилович
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 31 (иностранные граждане отсутствуют)

Новости МБОУ "Нижнеатынская ООШ"

"Җир көне"

Опубликовано: 03.04.2023

2 нче һәм 3 нче сыйныф укучылары белән "Җир көне" исемле класс сәгате үткәрелде. Табигать - тиңсез хәзинә. Табигать - ул безне яшәтүче дә, терелтүче дә, дөньяны танырга өйрәтүче дә. Без табигатьнең һәр ел фасылына сокланып, саклап, кадерләп, яшеллеккә һәм матур чәчәкләргә күмеп, зыян китермичә яшәргә тиешбез. Кызганычка каршы, бүгенге кешелек табигатьнең кадерен белеп бетерми. Табигатебезнең чиста сулы елга-күлләрен пычрату, очсыз-кырыйсыз урманнарын кисеп бетерү, химия заводларының агулы газлары белән чиста һавабызны бозу, урамнардагы чүп-чарларның җәелеп ятуы күңелләрне тетрәндерә. Моны булдырмау - ул безнең изге бурычыбыз. Җиребезне саклыйк!