Адрес: 422016, РТ, Арский район, д. Нижние Аты, ул. Центральная, д. 11А
Телефон: +7(843)-665-07-46
E-Mail: Sna.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнеатынская ООШ"
Руководитель: Шакиров Радис Наилович
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 31 (иностранные граждане отсутствуют)

Новости МБОУ "Нижнеатынская ООШ"

Бөек язучыны олылап...

Опубликовано: 01.12.2022

Мәктәбебезнең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Хәмидуллин Данис Мәхмүт улы һәм 8 нче сыйныф укучысы Йосыпова  Галиәсгар Камал

исемендәге Сикертән төп гомуми беле мәктәбендә үткәрелгән VII Районара Мәһдиев укуларында катнашып кайттылар. Әгәр исән булса мөхтәрәм шәхесебез, Татарстанның халык язучысы, Габдулла Тукай премиясе лауреаты Мөхәммәт Мәһдиевкә 1 нче декабрьдә 93 яшь тулган булыр иде.Чарада катнашучылар берничә төркемгә бүленеп эшләделәр.Хәмидуллин Д.М. “М.Мәһдиев иҗатында публицистика өлеше” бүлегендә чыгыш ясаса, Йосыпова Ания “Мәһдиев иҗатын беләсеңме?” бәйгесендә катнашты һәм уңышлы чыгыш ясады. (җитәкчесе Хәмидуллин Дәниф Данис улы). Әлеге чарага Казан шәһәреннән танылган язучыларыбыз Камил Кәримов белән Вакыйф Нуриевның да кайтуы һәм Укуларда катнашучылар алдында чыгыш ясаулары бәйрәмгә тагын да ямь өстәде. Соңыннан лауреатлар һәм Җиңүчеләргә Дипломнар һәм истәлек бүләкләре тапшырылды. Әлеге эчтәлекле чарадан барыбыз да канәгать булып таралыштык.