Адрес: 422016, РТ, Арский район, д. Нижние Аты, ул. Центральная, д. 11А
Телефон: +7(843)-665-07-46
E-Mail: Sna.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнеатынская ООШ"
Руководитель: Шакиров Радис Наилович
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 31 (иностранные граждане отсутствуют)

Новости МБОУ "Нижнеатынская ООШ"

Класс сәгате. ”СПИД турында нәрсәләр беләбез?”

Опубликовано: 18.04.2022

Укучыларны кешелеккә наркомания, токсикомания, СПИД кебек афәтләрнең ни дәрәҗәдә куркыныч булуын аңлату, статистик мәгълүматлар белән таныштыру,

Балаларда ихтыяр көче тәрбияләү максатыннан, 8-9 нчы класс укучылары белән “Спид турында без нәрсәләр беләбез?” дигән темага сыйныф сәгате үткәрелде.   Чара барышында СПИДның нәрсә икәнлеге, ВИЧ вирусының организмда нинди реакцияләр китереп чыгаруы турында аңлатылды. Укучыларга тәкъдим ителгән 5 сорау нигезендә бергәләп фикер алышу булды. Соңыннан балалар игътибарына статистик мәгълүматлар җиткерелде, шулай ук тормышыбызга куркыныч янаучы аяныч хаталар ясаудан саклану кирәклеге, һәрвакыт файдалы гамәлләр кылу, намуслы, кешелекле, югары әхлакый сыйфатларга ия булуның әһәмияте аңлатылды.