Адрес: 422016, РТ, Арский район, д. Нижние Аты, ул. Центральная, д. 11А
Телефон: +7(843)-665-07-46
E-Mail: Sna.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнеатынская ООШ"
Руководитель: Шакиров Радис Наилович
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 31 (иностранные граждане отсутствуют)

Новости МБОУ "Нижнеатынская ООШ"

Туган тел һәм Тукай көне.

Опубликовано: 26.04.2021

7 нче класс укучылары белән “Халкыбызның йөзек кашы” темасына класс сәгате үткәрдек. Әлеге чара 26 нчы апрель – Туган тел көне һәм бөек шагыйребез Габдулла Тукайның 135 еллыгына багышланды. Балалар Тукайның гыйбрәтле язмышы белән таныштылар, аның чын мәгънәсендә халык шагыйре икәнлегенә инандылар. Тукайга багышлап, күргәзмә дә эшләдек, анда фикер иясенә багышланган материаллар, вакытлы матбугатта чыккан язмалар урын алды. Шулай ук Тукай әсәрләреннән өзекләр укыдык. Бөек шагыйрь иҗатында Җаек, Казан чорының әһәмияте турында да сүз булды. Тукай премиясенең 2021 нче елгы лауреатлары турында да мәгълүмат бирелде. Соңыннан татар шагыйьләренең Габдулла Тукайга багышланган шигырьләрен укыдык.

С учащимися 7 класса был проведё классный час, посвящённый ко Дню родного языка и 135 летию со дня рождения великого татарского поэта Габдуллы Тукая. Была организована мини-выставка, где можно было познакомиться с материалами периодической печати о народном поэте. Была отмечена важность Казанского и Уральского периодов в творчестве Тукая. Озвучены стихи татарских поэтов , посвящённые известному поэту.