Адрес: 422016, РТ, Арский район, д. Нижние Аты, ул. Центральная, д. 11А
Телефон: +7(843)-665-07-46
E-Mail: Sna.Ars@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Нижнеатынская ООШ"
Руководитель: Шакиров Радис Наилович
Год основания учреждения: 1937
У нас учатся: 31 (иностранные граждане отсутствуют)

Новости МБОУ "Нижнеатынская ООШ"

Яраткан журналыбыз бәйге игълан итте...

Опубликовано: 01.02.2021

2021 нче елның Татарстанда “Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы” итеп игълан ителүе уңаеннан укучыларның яратып укыган “Сабантуй” журналы “Милли сәяхәт” бәйгесен тәкъдим итте. Әлеге бәйге ел буена дәвам итәчәк. Һәр санда биремнәр була, шуларны эшләп әйтелгән адреска “Милли сәяхәт” тамгасы белән редакциягә юлларга кирәк булачак.

Мәктәбебезнең 5 нче класс укучылары әлеге конкурска актив керешеп киттеләр. Иң беренче эш итеп, журналда басылган язмада тасвирланган шәһәрне картада тамгаларга кирәк. Алга таба үзең яраткан рус халык әкияте буенча рәсем ясарга, шулай ук “Милли сәяхәт” тамгасы белән бирелгән адреска юлларга. Менә укучылар үзләренең иҗат җимешләре белән.

Детский журнал “Сабантуй” объявил конкурс под названием “Национальное путешествие”, где учащиеся должны выполнять задания в течение года. Конкурс посвящён Году родных языков и народного единства. Учащиеся 5 класса нашей школы под руководством учителя русского языка и литературы Хамидуллина Д.М. решили участвовать в этом конкурсе. Они отметили на карте России город Великий Новгород и нарисовали иллюстрацию по одной из любимой русской народной сказке. Ждём февральский номер журнала.