Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Кзыл-Тауская средняя общеобразовательная школа им. М.Х.Гайнуллина» Апастовского муниципального района Республики Татарстан.

Адрес: 422341, РТ, Апастовский район, с. Кзыл - Тау, ул.Вахитова, дом 116
Телефон: +7(843)-763-72-11
E-Mail: kziltay@mail.ru, Kzyltauskaya.Sosh@tatar.ru
Короткое название: МБОУ «Кзыл-Тауская средняя общеобразовательная школа им. М.Х.Гайнуллина»
Руководитель: Хайбуллин Ильдар Усманович

Шарафуллина Гулина Мансуровна

Татарский язык и литература

Современные подходы к преподаванию предметов «Родной (татарский) язык» и «Родная (татарская) литература (в том числе 16 часов по особенностям организации работы с детьми с ОВЗ)

Институт филологии и межкультурной коммуникации КФУ

учитель татарского языка и литературы

Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы дипломы. 2009 ел.
Татарстан Республикасы ветераннар советы дипломы. 2010 ел
Татарстан Республикасы Апас муниципаль районы башлыгы грантына Сертификат. 2010 ел.
“Электив курслар өчен авторлык программалары” район бәйгесе, 9-сыйныфларда профиль алды әзерлеге өчен “Фермер сөйләме” авторлык программасы. 1-урын. Татарстан Республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы чыгарган “Татар теле һәм әдәбиятыннан электив курслар” җыентыгында басылган. 2007 ел.
“Иң яхшы татар теле һәм әдәбияты кабинеты” республика бәйгесендә иң яхшы 19 кабинет арасына керү. 2009 ел.
Республика Олимпиадасы призеры 9-сыйныф укучысы Шәрәфуллина Рамилә Рамилевна Татарстан Республиканың Мәгариф һәм фән министрлыгының Дипломы 2011 ел.
Республика олимпиадасы призеры әзерләгән татар теле һәм әдәбияты укытучысы Шәрәфуллина Г.М. Татарстан Республиканың Мәгариф һәм фән министрлыгының Почет грамотасы белән бүләкләнә.2011ел.
"Безнең иң яхшы укытучы" гранты иясе. 2011 ел.
Нагрудный знак "За заслуги в образовании" 2017год.
Республикакүләм "Дулкыннар" фестивалендә "Нәфис сүз" номинациясендә укучым Ваһапова Айгөл 1 урынны алып, диплом белән бүләкләнде. Казан - 2019 ел.
V - Регионара Афзал Шамов укуларында 1-урынны алган Вагапова Айгөл Диплом белән бүләкләнә. Зеленодольск. 3-апрель, 2019 ел.
- Россиякүләм "Иң яхшы татар теле һәм әдәбияты укытучысы" бәйгесенең район этабында "Иң иҗади укытучы" номинациясендә җиңүче Шәрәфуллина Гөлинә Мәнсур кызы Мактау грамотасы белән бүләкләнә. 23.01.2020 ел.
- Грамота награждается Шарафуллина Гулина Мансуровна учитель родного (татарского) языка и литературы Кзыл-Тауской СОШ за значительные успехи в учебно-воспитательной работе, высокий профессионализм, компетентность, целеустремленность и плодотворный труд.Исполком Апастовского муниципального района. 2020г.