• Апастовский

Адрес: 422352,РТ,Апастовский р-н, с.Чуру-Барышево, ул. Гагарина, 4,
Телефон: +7(843)-763-98-23
E-Mail: burashevo20@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Чуру- Барышевская ООШ"
Руководитель: Нургалиев Руслан Шаукатович

Список новостей

Нәүрүз-бәйрәме.

Опубликовано: 21.03.2024

Чури-Бураш мәктәбендә гөрләп Нәуруз бәйрәме узды. Нәуруз - яңа көн дигэнне аңлата. Борынгыдан килгән Яңа елны каршылау бәйрәмендә жыр- моң агылды, балалар төрле уеннар уйнадылар, ярыштылар. Соңыннан карга боткасы белән сыйландылар, коймак белән тәмләп чәй эчтеләр. Килгән кунаклар да шат булдылар. Беренчелэр Хәрәкәте активистлары бәйрәмне оештыруда зур ярдәм курсәттеләр.
Нәүрүз - мөбарәк булсын!!!